14.250 ₺
Uçak ile Gidiş

Turistik Doğu Ekspresi ile Dönüş

TARİHLER
1 - 5 MART 2024

TUR ÜCRETİ
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI : 14.250,00 TL
TEK KİŞİLİK ODA : 26.500,00 TL
0-3 yaş : 300,00 TL
3-6 yaş : 11.750,00 TL
7-12 yaş 2 yetişkin yanında : 12.750,00 TL


Seyahat Noktası : Kars
Hareket Noktası : ANKARA ESENBOĞA HAVALİMANI - ANKARA TREN GARI
Hareket Saati : 12:00
Dönüş Saati : 08:59


TUR PROGRAMI

1.Gün:
Esenboğa Havalimanında 10:45’ de buluşma saat 12:00’ da hareket sonrası 13:35’ de Kars Havaalanı’ na varış sonrası araçlarımıza transfer, öğle yemeği ( ekstra) aldıktan sonra Fevzi Paşa İlköğretim Okulu, Vilayet Konağı, PTT Binası, Demir Köprü, İsmet Paşa İlköğretim Okulu, Hekim Evi (Opera Binası), Kale, On iki Havari Kilisesi, Taş Köprü, Namık Kemal’in evi, Rus dönemi taş yapılarından olan Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü ve Belediye Binası, Fethiye Camii (Alexander Nevski Kilisesi) göreceğimiz yerler Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

2. Gün:
Sabah Otel’ de alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası bizi bekleyen aracımızla, Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prkich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgede Tapınağı ve bir Gürcü Kilisesi, Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Camii’ni gezeceğiz. Ani Harabeleri gezimiz sonrasında, Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Çıldır’ da ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz (ekstra). Yemek sonrasında buz tutmuş ( Gölün donma durumu Mevsim şartlarına göre değişkenlik gösterebilir ) Çıldır Gölü üzerinde at kızağı keyfini yaşıyoruz. Göl üzerinde ve çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği Kafkas gecesi eşliğinde yerel restoranda yemek sonrası otele dönüş ve konaklama otelimizde.

3.Gün:
Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, aracımızla Sarıkamış Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Ardından, Kraliçe Katerina için yapılmış, Av Köşkünü dışardan fotoğraflayıp tur bitiminde, Öğle Yemeği ( Ekstra ) Sarıkamış’ da Dünyaca ünlü pistleri görüyoruz. Tur bitiminde Kars’ a hareket. Peynir Müzesi, Kafkas Cephesi Müzesi ve Peynir Alışverişi, Akşam yemeği ( Ekstra) ve trenimize binmek üzere tren garına transfer. Saat 22:20’ de Trenimiz hareket edecek. Geceleme trenimizde.

4.Gün:
Sabah saat 08:43’ de İliç’e varış, İstasyonda bizi bekleyen aracımızla gezimize başlıyoruz, Kadıgölü, Lökhane, Değirmen, Hamam, Orta camii gezileri sonrası trenimize transfer, Saat 11:43’ de hareket. Divriği İstasyonuna saat 12:46’ de varışımızın ardından araçlarımıza transfer, Divriği Ulucami’ ye hareket (Restorasyonda dışarıdan görülecektir). UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Ulucami ve Darülşifa’yı dışardan gezilmesi ve fotoğraf molası, Tarihi Divriği Konakları panoramik gezisi ve Divriği tren istasyonundan Saat 15:46’ da hareket. Son durağımız Sivas’ a saat 18:23’ de varışımızın ardından, bizi bekleyen araçlarımızla panoramik olarak Gök Medrese, Ulu Camii, Buruciye Medresesi, Çifte Minare ve son olarak da Kongre Binasını görüyoruz. Gezimiz ardından Trenimize transfer. Saat 22:13’ de varış. Geceleme trenimizde.

5.Gün:
Ankara’ya saat 08.59’da varışımızın ardından turumuzun sonu.. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz…

KOŞULLAR

ÜCRETE DÂHİL OLANLAR
* Ankara’ dan Anadolu Jet Kars’ a uçak bileti,
* Kars – Ankara Turistik Doğu Ekspresi Tren Bileti ( Yataklı Vagon)
* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri,
* Kars da 2 gece 4 * Hotel de konaklama ( Kars Kale Hotel vb. 1 gece yarım pansiyon,1 gece oda kahvaltı )
* Kars Merkez, Ani Antik Kenti, Çıldır Gölü, Sarıkamış Şehitler Anıtı gezileri,
* Kars’ ta 1 akşam yemeği Kafkas gecesi eşliğinde,
* İliç Kemaliye Gezisi,
* Divriği Gezisi,
* Sivas Gezisi,
* Zorunlu Seyahat Sigortası,

ÜCRETE DÂHİL OLMAYANLAR
* Tren seyahatinde alınacak tüm öğünler,
* Tüm Öğlen yemekleri,
* Kişisel harcamalar,
* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

GENEL BİLGİLER

Not: RAYTUR PAKET TUR SÖZLEŞMESİ BU PROGRAMIN AYRILMAZ BİR PARÇASIDIR.

  • RAYTUR, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLET DEMİRYOLLARI ve TK/AJET ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, Hareket öncesi detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  • Tur Rehberimiz, Tren Kalkış varış saatlerinden kaynaklı ve Hava Muhalefeti ile ilgili gecikmelerde tur programında değişikliği yapma hakkına sahiptir.
  • Yeterli katılımcı sayısına ulaşılmadığı takdirde, RAYTUR tur tarihinden bir hafta öncesinde turu iptal etme veya tarih değişikliği yapma hakkına sahiptir.
  • Hava koşullarından dolayı, bazı bölgelerde turlarımız iptal olabilir.

TUR TALEP FORMU