Hitit Şehirleri Turu

corum

Hitit Şehirleri Turu

3 Gece 4 Gün
Tarihler:

3-6 Mayıs 2014

Fiyat:

 699 TL

Ulaşım:

 Otobüs İle

Pansiyon Tipi:

 Yarım Pansiyon

Bölge:

ÇORUM- AMASYA- TOKAT-  SİNOP- KASTAMONU

Gezi Programı Detayları

1.Gün: Sabah 07:30’da Ankara TCDD Gar binası önünde buluşma ve 08:00’de otobüsümüzle Hattuşaş’a hareket. M.Ö.4000’den itibaren aralıksız olarak iskân edilen eski Tunç kültürünü, yaşamış Asur ticaret kolonilerinden biri olan Hitit’lerin başkenti Hattuşaş’a varıyoruz. Hattuşaş şehri ve Yazılıkaya’nın gezilmesinden sonra Boğazkale’de öğle yemeği. Hititlerin en önemli kült merkezlerinden biri olan Alacahöyük gezimizden sonra Çorum’a hareket. Çorum Müzesi’nin gezilmesi ve Amasya’ya hareket. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

2.Gün: Kahvaltıdan sonra Amasya gezisi.11 ayrı medeniyete ait arkeolojik, etnografik, sikke, mühür, el yazması ve mumya olmak üzere yaklaşık 24 bin civarında eseri ile bölgenin en modern ve en zengin müzelerinden biri olan Amasya Müzesi’ni gezdikten sonra Herşana Dağları’nın güneye bakan eteklerindeki Kalker kayalara oyularak yapılmış olan Kral Kaya Mezarları’ na ulaşıyoruz. Strabon bu mezarların Pontus Krallarına ait olduğunu belirtmektedir. Bayazıt Külliyesi, Hazeranlar Konağı ve Ferhat’ın Su Kanallarının gezilmesinden sonra öğle yemeği. Yemek sonrası Tokat Ballıca Mağarasına hareket. Mağaranın gezilmesi sonrası Tokat’a varış ve Tokat içinde Alipaşa Camii, Latif Paşa Konağı gezileri ve alışveriş olanağı. Amasya’ya dönüş, otelde akşam yemeği ve geceleme.

3.Gün: Kahvaltının ardından Sinop’a hareket. Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Tarihi Sinop Hapishanesi, Kale ve Alaattin Camisini geziyoruz. Öğle yemeği sonrası İsteyenler için Sinop’un sembolü haline gelen kotra yapım atölyelerinden birini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün: Kahvaltı sonrası Akliman ve Hamsilos Koyu gezisi. Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Yöresel etli ekmek ile öğle yemeğimizi yedikten sonra Kastamonu gezisi: Şerife Bacı Anıtı, Nasrullah Cami, Liva Paşa Konağı Müzesi, Kastamonu El Sanatları Merkezi'nin gezilmesi. Ankara’ya hareket. Ilgaz dağlarının eşsiz güzelliklerini seyrederek Ankara’ya varış ve turumuzun sonu.

TUR ÜCRETİ:
İki kişilik odada kişi başı : 699 TL
Tek kişilik odada bir kişi : 815 TL
0-6 yaş çocuk : Ücretsiz
7-12 yaş çocuk : 585 TL

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER: Otobüs ile ulaşım, sabah(3)-akşam (3adet) yemekleri. Otelde 3 gece konaklama. Otobüslerde sıcak-soğuk ikram. müze ve ören yeri giriş ücretleri Profesyonel rehberlik hizmetleri ve Raytur refakati..

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER: Öğle yemekleri, özel harcamalar ve ekstra giderler.

Tur Kayıt