Fas Turumuz Dolmuştur Teşekkür Ederiz

Fas03

sale KRALİYET ŞEHİRLERİ TURU (FAS TURU)

KURBAN BAYRAMINDA

7 Gece 8 Gün  
Tarihler: 23-30 Ekim 2012
Fiyat:

2 Kişilik Odada Kişi Başı 999 Euro 2 297.00TL

Ulaşım:

Uçak + Otobüs

Pansiyon Tipi:

Yarım Pansiyon

Bölge

CASABLANCA – RABAT- MEKNES – FES - BENI MELLAL – MARAKESH –CASABLANCA

Gezi Programı Detayları

23 EKİM SALI: ISTANBUL-CASABLANCA
Salı günü sabah 08.00’de Atatürk hava alanında buluşma. Check in işlemlerinin ardından Türk hava yollarının TK 617 sefer sayılı uçuşu ile saat 09.50’te de Casablanca’ya hareket ediyoruz. Saat 11.50’de Casablanca’ya varışımızın ardından rehberimiz tarafından karşılanma ve alanda bekleyen özel otobüsümüz ile Casablanka şehir turumuza başlıyoruz. Birleşmiş milletler meydanı, Büyük Pazaryeri, Habous meydanı, Corniche semti, Muhammed V bulvarı ve Hassan II Camii görülecek yerler arasındadır. 1980 - 1993 yılları arasında yaptırılan Hassan II Camii dünyanın en büyük camisidir. İç mekânda 25000 kişi ayni anda namaz kılabilir, avlusunda 80 000 kişi toplanabilir ayrıca 200 metrelik minaresinde bulunan lazer lamba 35 km uzaklığa kadar namaz vaktini bildirir. 20.000 metrekare alana kurulu yapı günün en etkileyici gezisi olacaktır.Tipik bir okyanus şehri olan Casablanca’da sahil boyunca cafelerinde ( ki burada Paris’ten daha çok café vardır.) geçireceğimiz keyifli saatlerin ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
24-EKİM-ÇARŞAMBA:CASABLANCA–RABAT-MEKNES-FES
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Rabat’a hareket.Varış ve Fas krallığının başkenti Rabat turu. 12. yüzyıl'da Endülüs'e yapılan seferler için bir askeri üs olarak kurulan Rabat, daha sonra bir süre gerilemiş, Fransız işgalinden sonra koruma bölgesinin merkezi yapılınca, hızla gelişmiştir. Fas‘ın kuzeybatı kıyısında Bou Regreg Irmağının okyanus’a döküldüğü yerde bulunan Rabat; Kraliyet Sarayı, Kasbah Oudaia Kalesi, V. Muhammet Mozolesi görülecek yerler arasındadır.Gezimiz bitiminde Meknes’e hareket.Saraylar şehri olarak bilinen 17.yy’da kurulmuş olan Meknes şehrinin panoramik gezisinin ardından dünyaca ünlü Bab El Mansour anıtı ve Muley Ismail türbesini ziyaret edeceğiz.Akşam saatlerinde Fes şehrindeki otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme.Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
25-EKİM:PERŞEMBE:FES
Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltımızın ardından Fes Şehir turunda Attarine Medresesi, Eski Karaounie üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, bakır ve süs eşyalarının yapıldığı zanaatkârlar çarşısı gezilecek; ardından medina’da (Palais Mnebhi) yenilecek öğle yemeği ardından Fas’ın en ünlü çarşısına gidilecektir. Deri süs eşyaları ve Fas’a özel takıların satıldığı çarşı ziyaretinin ardından ortaçağda Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı arkaik tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek panoramik Medina (Eski Şehir) turu yapılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
26 EKİM CUMA: FES –BENIMELLAL-MARAKESH
Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltımızın ardından Berberi köyleri Immouzer Kandar ve ahşap oymacılık merkezi Ifran üzerinden Marrakech’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Fas’ın tarım merkezlerinden biri olan Beni Mellal’de öğle yemeği ve sonrası Atlas dağlarına paralel yolcuğumuza devam ediyoruz. Akşamüstü Marrakech’e varışın ardından otele transfer ve odalara yerleşiyoruz. Akşam yemeğimi ve geceleme otelimizde.
27 EKİM CUMARTESİ:MARAKESH
Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından tam günlük Marrakech turu. Menara Bahçeleri, İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Koutoubia Minaresi, Saadien Anıt Mezarları ve 19. yüzyılda şehri idare eden paşa tarafından
inşa ettirilmiş Bahia Sarayı gezilecek mekânlar arasındadır. Öğle yemeği sonrası çarşı için serbest zaman. Geleneksel dev bir labirenti andıran çarşıda el sanatlarının tüm örneklerini bulmak mümkündür. Jmaa El Fna Meydanı: Afrika’daki en hareketli şehir meydanı. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileriyle şenlenen; marakşilerin buluşma alanı vakit geçirilecek yerler arasındadır. Otele dönüş ve isteğe bağlı düzenlenen akşam yemekli Chez Ali şov programına katılma olanağı. Geceleme otelimizde.
28 EKİM PAZAR: MARAKESH – ESSAOUIRA
Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira turuna katılabilirler.(50 €-öğle yemekli)) Atlas Okyanusu kıyısında yer alan bu küçük balıkçı şehri Fas’ın en romantik mekânıdır. Bizlere birazda eski Bodrumu hatırlatan Essaouira, Orson Welles gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur. Eski bir Portekiz limanı olan şehir Arap hâkimiyeti sırasında kale ve tarihi limanını koruduğu gibi Hıristiyan Portekizliler ve Musevi nüfusa katılan Müslümanlarla tam bir kozmopolit yapıya bürünmüştür. Birbirini dik açılarla kesen sokak ve caddelerden oluşan medinası donem şehirciliği için bir örnektir. Kilometrelerce uzunluktaki kum plaj her sene uluslararası dalga sörfü yarışmalarına ev sahipliği yapar. Yol boyu dogal güzellikleri izleyerek ulaşacağımız şehirde kale, Medina, çarsı, liman gibi önemli ve değişik alanları ziyaret edecek öğle yemeği için liman da serbest zaman ve alış veriş için serbest zaman Şehir ezgisinden sonra geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
29EKİMPAZARTESİ:MARAKESH-OURIKA
Otelimizde alacağımız Sabah kahvaltısından sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Excursion to Ourika in Atlas Mountain gezisine katılabilirler.(öğle yemekli-45 €) Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.
30 EKİM SALI : CASABLANCA – ISTANBUL
Otelimizde alacağımız erken Sabah kahvaltısından sonra Muhammed V havalimanına transfer ve bilet işlemleri sonrası pasaport kontrolünden geçiş sonrası Türk hava yollarının TK 618 sefer sayılı uçağı ile saat 14.00’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 20:30 da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

GEZİ ÜCRETİ: İSTANBUL’DAN
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI :................ 999 € 2297.00 TL
TEK KİŞİLİK ODA FARKI :...................... 299 € 687.00 TL
02 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ:………………. 150 € 345.00 TL
02-12 YAŞ ÇOCUK ÜCRETİ:…………... 899 € 2067.00 TL

ANKARA BAĞLANTI ÜCRETİ: 100 EURO

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
-TÜRK HAVA YOLLARI ile İstanbul – Casablanca – İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
-Havalimanı ve güvenlik vergileri
-Fes de Hotel Wassim 4* 2 gece yarım pansiyon konaklama
-Marakech de Al Andalous Hotel de 4* 4 gece yarım pansiyon konaklama
-Casablanca da Hotel Kenzi Basma 4* 1 gece yarım pansiyon konaklama
-Programda belirtilen tüm transferler ve turlar
-Tüm havalimanı / otel / havalimanı transferleri
-Programda belirtilen müze ören yerleri girişleri
-Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
-Zorunlu seyahat sigortası ( 65 yaş üzeri katılımcıların sigorta şirketince alınacak ek primi ayrıca tahsil edilecektir.)

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
- Yurtdışı çıkış harcı 15.00 TL
- Öğle yemekleri
- Programda belirtilen ekstra turlar
- Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (mini bar, telefon, restoran, kuru temizleme, v.s.)
- Özel harcamalar

NOT : Fas Turumuz için vize gerekmemektedir. 6 ay geçerliliği olan pasaportunuz ile yurtdışına çıkış yapabilirsiniz.