REN NEHRİNDE RENKLİ NOEL PAZARLARI(STUTTGART-KOLN)

TUR ÜCRETİ: 699,00 EURO'DAN BAŞLAYAN FİYATLARLA

Avrupa’da yeni yıl kutlamalarının en önemli unsurlarından biri de cıvıl cıvıl atmosfere sahip Noel Pazarlarıdır. Işıl ışıl meydanlar, sevimli ahşap kulübeler, rengarenk sokak ve caddeler… İnsanı adeta orta çağ dönemine götüren bu pazarların masalsı atmosferini yaşamak, buradaki kentleri ve aromatik tatları keşfetmek için en iyi yol kuşkusuz Ren Nehri üzerindeki gemi yolculuğudur. Bu imkanı sizlere Konforlu MS Johannes Brahms gemisi ile sunuyoruz.

1.GÜN (05.12.2018) İSTANBUL –STUTTGART-HEIDELBERG
Atatürk havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde saat 09:05’de TK1701 sayılı sefer ile Stuttgart’a hareket. Yerel saatle 10:05’de Stuttgart’a varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra bizi bekleyen otobüsümüz ile gemiye hareket.
Gemiye gitmeden önce, tam katılım olması halinde ekstra Strasbourg Turu düzenlenecektir.
Strasbourg Fransa'nın nüfus bakımından yedinci en kalabalık kentidir. Şehir, 1988'de UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne dahil edilmiştir. Fransa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Strazburg 1949 yılından bu yana AB görüşmelerine ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa Konseyi, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi burada bulunmaktadır. Bu sebeple Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonraki 2. önemli kentidir.
Tur sonrası Heidelberg’e hareket. Heidelberg’e vardığımızda yürüyerek şehir turumuza başlıyoruz. Burada bulunan Heidelberg Üniversitesi Almanya’nın en eski üniversitesi olup aynı zamanda ülkenin en ünlü ve en prestijli eğitim kurumudur. Neckar nehrinin ikiye böldüğü bu güzel şehirde yürüyerek yapacağımız turda, Carl-Theodor eski köprüsü, tarihi kilise, 1.5 km uzunluğundaki HauptStrasse görülecek yerler arasındadır Arzu eden misafirlerimiz ekstra Heidelberg Kalesi turuna katılabilirler. Heidelberg Kalesi şehrin en çok ziyaret edilen yeri. Kale dışarıdan bakıldığında kartpostal gibi bir görünüme sahip. Neckar Nehri’nin ikiye ayırdığı Heidelberg’in panoramik görüntüsünü izleyebileceğiniz en iyi nokta burası. Kalenin içinde önemli yapılar bulunuyor. 35 meşe ağacından yapılan dünyanın en büyük şarap fıçısı da kalenin içinde yer alıyor.
Turların ardından gemiye transfer ve yerleşme. Kaptanımızın hoş geldiniz kokteyli ile karşılanma sonrası gemide akşam yemeği. Gemide geceleme.

2.GÜN (6.12.2018) HEIDELBERG – MAINZ
Saat 06:00’da geminin hareketi. Öğleye kadarki serbest zamanınızda güzel nehir manzarasının tadını çıkarabilir, gemi içi etkinliklere katılabilirsiniz. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14:00’da Mainz’a varış. Arzu eden misafirler için ekstra Würzburg – Bamberg (Romantik yol) turu.
Würzburg, Almanya'nın Bavyera bölgesindeki bir şehirdir. Lüks barok ve rokoko mimarisi, özellikle 18. yüzyıldan kalma Residenz sarayı, süslü odaları, Venedikli sanatçı Tiepolo'nun muazzam bir freskosu ve özenle hazırlanmış bir merdivenle biliniyor. Çok sayıda şarap barına, kilerlere ve şaraphanelere ev sahipliği yapan Würzburg, kendine has bocksbeutel (yassı yuvarlak şekiller içeren şişeler) ile Franconian şarap ülkesinin merkezi.
Bamberg, UNESCO’nun dünya kültür mirasları listesinde yer alıyor. Muhteşem bir manzaraya sahip olan Bamberg, Regnitz ve Main nehirlerinin buluştuğu yerde 7 tepenin üzerinde kurulu, Kuzey Bavyera’ya bağlı çok şirin bir kasabadır. Çok güzel korunmuş olan muhteşem mimarisi, orta çağdan kalma romantik sokakları ile Bamberg Bayvera bölgesinin incisidir. Birbirinden güzel binalar arasında, Regnitz nehri üzerindeki bir adada bulunan ve kemerli köprülerle ulaşılan belediye binası (Altes Rathaus) en ilginç yapılardan biri. Yine kökeni 11. Yüzyıla uzanan Romanesk Bamberg Katedrali 4 kulesi ve çok sayıda taş oymaları ile ilgi çekiyor.
Tur sonrası gemiye transfer akşam yemeği ve geceleme gemide.

3.GÜN (7.12.2018) MAINZ-RUDESHEIM
Sabah saat 08:00’da geminin Mainz’dan hareketi. Sabah kahvaltısından sonra saat 10:30’da Rudesheim’a varış. Arzu eden misafirlerimiz ekstra Frankfurt ve Siegfried mekanik Müzik Müzesi ve Rudesheim turuna katılabilirler.
Almanya’nın 5. büyük şehri olan Frankfurt dünyaca ünlü şair ve yazar Johann Wolfgang Von Goethe’nin (1749-1832) doğduğu yerdir. Turumuzda, Domplatz, St Bartholomew katedrali, Rathaus Römer (Belediye binası), St Paul kilisesi, Goethe’nin evi, Main kulesi ve alışveriş caddesi olan Goethestrasse göreceğimiz yerler arasındadır.
Daha sonra 1780 ile 1930 yıllarında üretilmiş olan enstrümanların sergilendiği oldukça enteresan müzik müzesinde, interaktif olarak müzik aletlerini dinleyebiliyoruz. Üstelik çoklu enstrümanların tek müzik kutusunda bir orkestra gibi yarattığı müziğin büyülü tınısını duyunca hem şaşıracak hem de dans etmeden duramayacaksınız.
Gemide akşam yemeğinden sonra ise Rudesheim’ın ünlü caddesi Drosselglasse’de açık hava dans yeri ve tavernalarında gecenizi renklendirebilirsiniz.

4.GÜN (8.12.2018) RUDESHEIM- KOBLENZ
Sabah saat 08:00’da geminin Rudesheim’dan hareketi. Gemide sabah kahvaltısından sonra Ren Nehrinin en güzel bölgesi olan ve Romantik Ren olarak adlandırılan bölgeden geçecek ve Lorelei Kayalıklarını, Şatoları çevreleyen göz alabildiğine verimli yemyeşil üzüm bağlarını seyrederek yol alacaksınız. Öğle yemeğinden sonra Koblenz’e varışta yürüyerek şehir turumuzu yapacağız. .
Burası Ren nehri ve Mosel nehrinin birleştiği yerdir. Adını da buradan alan Koblenz kavşak demektir. Bu şehirde bulunan kilise, saray ve malikaneler 2000 yıllık tarihi gözler önüne seriyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5.GÜN (9.12.2018) KOBLENZ-KÖLN – İSTANBUL
Gemide sabah kahvaltısından sonra yeterli katılım olması durumunda için ekstra Köln & Bonn turu.
Köln, Almanya'nın dördüncü, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti´nin en büyük şehridir. Şehir, eyaletin en önemli ulaşım, kültür, bilim, sanat, ticaret ve eğlence merkezidir. Kentin en ünlü yapısı, inşaatı tam 632 (1248-1880) yılda tamamlanmış, gotik tarzdaki çift kuleli Köln Katedrali (Kölner Dom)'dir ve 7 bin m² alanda, 157 metreyi bulan yüksekliği ile UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alır. Bonn ise Ren vadisinin en elverişli bölgesinde kurulmuş 2000 yıllık geçmişi olan Almanya’nın en eski yerleşim alanlarındandır.
Tur sonrasında havaalanına transfer ve saat 17:20’de TK1674 sayılı sefer ile hareket. Saat 22:30’da İstanbul’a varış ve gezimizin sonu.

ÖNEMLİ NOT:
Programda belirtilen saatler yaklaşık prensip saatleri olup nehir trafiği, liman yoğunluğu ve benzeri beklenmedik koşullara göre değişiklik gösterebilir. Bu konu tamamen navigasyonun yapıldığı ülke sınırları içindeki suyolları trafik kontrolörlerinin yetkisindedir.
Tura Dahil Hizmetler
-Türk Havayolları ile Istanbul –Frankfurt/Köln-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
-Havaalanı ve liman vergileri (280 Euro)
-Gemide 4 gece 5 gün tam pansiyon konaklama
-Zengin Türk usulü açık büfe kahvaltı.
-Hoş geldin kokteyli
-Yemeklerde ücretsiz çay ve kahve ikramı
-Gemide beş çayı ikramı
-Gece yarısı snack servisi
-Gemide her akşam canlı müzik performansı
-Gemi personeli gösterisi.
-Yürüyüşle Heidelberg turu.
-Yürüyüşle Koblenz turu
-Tüm transferler
-Profesyonel Türkçe tur liderliği hizmeti
-Türsab mesuliyet sigortası

NOT:Tam pansiyon esası ilk gün akşam yemeği ile başlar son gün sabah kahvaltısı ile biter.

Tura Dahil Olmayan
- Ekstra turlar ( Euro olarak gemide nakit ödenir)
- Gemi personeli servis bedeli.(Kişibaşı 45 Euro olup gemide nakit toplanacaktır)
- Şahsi harcamalar
- Belirtilenlerin dışında özel isteğe bağlı müze ve katedral giriş ücretleri.
- Vize (Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
- Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
- Seyahat Sağlık Sigortası
- Yurt dışı çıkış harcı

İptal Koşulları
TUR İPTAL ŞARTLARI : Hareket tarihi
90 gün – 51 gün kala %50
50 gün – 30 gün kala %60
29 gün – 15 gün kala %75
14 gün – ve sonrası %100 ceza uygulanır.

Ekstra Turlar
HEIDELBERG YÜRÜYÜŞ TURU ÜCRETSİZ
STRAZBURG TURU (FRANSA) 60.00 €
HEIDELBERG KALE TURU 25,00 €
WURZBURG & BAMBERG TURU 80,00 €
FRANKFURT ŞEHİR TURU & SIEGFRIED MEKANİK MÜZİK MÜZESİ 80,00 €
RUDESHEIM MINI TREN ILE ÜZÜM BAĞLARI & SIEGFRIED MEKANİK MÜZİK MÜZESİ 25 €
KOBLENZ TURU ÜCRETSİZ
KÖLN & BONN 60,00 €

Gemi Hakkında
MS Johannes Brahms 1998 yılında Kampen (Hollanda) inşa edilmiştir. 80 Yolcu kapasitesine sahip olan gemi yüksek bir standart ile bir nehir yolcu gemisi olarak küçük nehirler ve kanallara rahatca girebilmektedir.
Ana ve üst güverte diye iki güvertede kabin konumuna göre farklı kabin tipleri mevcuttur. Tüm kabinlerin geniş pencereleri vardır ayrıca WC, duş banyo,TV, küçük buzdolabı, kasa,sıcak/soğuk klima, masa ve iki adet sandalye kabinlerde mevcuttur.

JOHANNES BRAHMS
MS Johannes Brahms 1998 yılında Kampen (NL) inşa edilmiştir. 82 Metre uzunluğunda, 9.5 metre genişliğinde, 80 yolcu 21 mürettebata sahiptir.
Geminin özel boyutları sayesinde birçok küçük nehir ve kanallara girilebilir; Berlin, Prag ve Bruges gibi şehirlerin merkezleri de gezilebilir.
Tüm kabinlerin geniş pencereleri vardır ayrıca WC,duş banyo,TV,küçük buzdolabı,kasa,sıcak/soğuk klima,masa ve iki adet sandalye kabinlerin özellikleridir.